Telekom

Telekom

Optik İletişim

Dünya çapında, veri trafiği hız ve kapasitesini artırmaya yönelik talepler, yüksek kapasiteli ve uzun mesafeli çözüm gereksinimlerini beraberinde getirmektedir. DWDM ve WDM bu tür ihtiyaçlara, uygun bant genişliği ve hızı sağlayabilen çözümlerdir.

Radyo Link Sistemleri

IP Radyo Link: Geleneksel radyo link sistemleri gün geçtikçe artan yüksek kapasiteli, uzun mesafelere ulaşabilen iletişim teknolojileri karşısında büyük bir baskı altında kalmıştır. Günümüzde, standart ses iletişimi ihtiyacının yanısıra, internet uygulamaları, görüntü vb. hizmetlerin ihtiyacı olan yüksek bant genişliği, IP radyo link sistemleri ile karşılanabilmektedir.
SDH Radyo Link: Yeni nesil dijital radyo linkler, SDH teknolojisini temel alır. SDH radyo linkler, ekonomik, hızlı kurulum, zor yüzey şartlarında kolay kurulum vb. avantajlarından dolayı, fiber sistemlere alternatif olabilmektadır.
PDH Radyo Link: Günümüzde, SDH radyolar bir çok alanda, PDH radyoların yerini almış olsa dahi, noktadan noktaya iletişimde, PDH radyolar hala kullanılmaktadır. Düşük kapasiteli, küçük linklerde, ekonomik olması açısından PDH radyolar hala tercih edilen radyo sistemleridir.
Yönetim sistemleri: Yönetim sistemleri, geniş bir ürün yelpazesini içeren tüm telekomünikasyon hizmetlerinin yönetiminde hayati ürünler olup, işletim giderleri ve müşteri destek maliyetlerini  azaltmaktadır.

Veri Ağları

MİLENS, telekomünikasyon servis sağlayıcılarının şebekelerinde işletme maliyetlerini düşüren ve karmaşık yönetim yapılarını optimize edecek, üst düzey verimli ve yüksek kapasiteli taşıyıcı sınıf veri iletişim ürünleri ile yenilikçi Veri İletişim Şebekesi çözümleri sunar.

VoIP

Telekomünikasyon şirketleri ve kullanıcılarının, telefonlardaki temel özellikler yerine daha gelişmiş özelliklere sahip telefon hizmetlerine her geçen gün hızla artarak duydukları ihtiyaç, klasik telefon anlayışını bir adım daha öteye götürmüştür.VoIP, temel ses iletiminin yanısıra, sağladığı, web, video konferans vb. gelişmiş tümleşik iletişim uygulamaları ile GSM alanındaki rekabetçi ortamda bir adım öne geçmiştir.

Enerji Sistemleri

MİLENS tüm projeleriniz için anahtar teslimi güç çözümleri sağlamaktadır. Müşterilerimiz, hızla uygulanabilir, risksiz, uygun maliyetli, güç çözümleri sağlanabilmesi konusunda MİLENS'e güvenmektedir.

Yönetim Sistemleri

Telekomünikasyon dinamik, heyecan verici, büyüyen ve gelişen bir endüstri olmaya devam etmektedir. Günümüzde, telekomünikasyon servis sağlayıcı firmalar, kullanıcılara sundukları hizmetlerde, özellikle operasyonel “OPEX” maliyetlerini düşürerek, sektörde varlıklarını sürekli ve rekabetçi kılmak zorundadırlar. Bu rekabet gücünün temeli, telekomünikasyon servisleri için kullanılan ürünlerin, işgücü, araç, teçhizat vb. maliyetlerin azaltılarak (OPEX), uzaktan erişim ile denetlenmesi, yönetilmesi, konfigüre edilmesi yaklaşımına dayanmaktadır.

Senkronizasyon Sistemleri

Senkronizasyon; bir kaynaktan, hedef bir veri depolama birimine (veya tersi yönde) aktarılan bir verinin tutarlılığının sağlanabilmesi için, verinin zaman boyutunda sürekli uyum içinde tutulmasıdır. Şebeke senkronizasyon çözümleri, iletişim endüstrisinde, çeyrek yüzyıldan daha uzun bir süredir dünya çapında operatörlerin senkronizasyon ihtiyaçlarına hizmet etmektedir. Ethernet şebekeleri ve gün geçtikçe sayıları artan hibrit şebeke mimarileri, iletişim kalitesinin devamlılığı için senkronizasyon ihtiyaçlarını sağlayabilecek temel yapılardır.

Kablolama Çözümleri

MİLENS kablolama çözümleri, müşterilerimizin özel gereksinimlerine yanıt verebilecek esnek, geliştirmeye açık tasarım altyapısına sahip özel çözümlerdir. Fiber Optik ve Yapısal Kablolama ekiplerimiz, sektörde mevcut bulunan en üst sınıf ekipman ile en yüksek servis standartını sunabilecek; fiber ve bakır kablo, planlama, tasarım, tesis, kaynak, sonlandırma, test vs. konularda 15 senenin üzerinde bir tecrübeye sahiptir.