Genişbant Erişim

Genişbant Erişim

Dünya çapında gelişimine devameden genişbant şebekeler, genişbant teknolojisinin sunduğu, optik ve kablosuz çözümleri kullanmaktadır. MİLENS, GPON, DSLAM ve WiMAX ürün desteği hizmetleri ile genişbant şebekelerde istenilen kaliteyi elde etmenizi sağlıyor.

  • GPON : GPON, (Gigabit Pasif Optik Erişim ağı) veya PON (Pasif Optik Erişim ağı), noktadan-çok noktaya, optik bölücüler sayesinde tek bir fiberin çok sayıda kullanıcıya (tipik olarak 16-128) hizmet verdiği bir fiber ağı mimarisidir. Bir PON, servis sağlayıcı tarafındaki, ses ve veriyi optik sinyallere çeviren OLT (optical line terminal) ve son kullanıcılar tarafında sinyali kullanıcının ses, video ve data cihazlarının kullanabileceği bir hale getiren ONU’lardan (optical network units) oluşmaktadır. PON, noktadan-noktaya mimarilere kıyasla, kullanılan cihaz ve fiber kablo sayı ve maliyetlerini düşürmektedir. PON bir tür fiber optik erişim ağıdır.
  • DSLAM : Digital Abone Hattı Erişim Çoklayıcısı/Paylaştırıcısı, bir şebeke çevre birimi olup, genellikle bir telefon işletmesinde merkezi sistem mekanizması olarak, birçok aboneye DSL bağlantısını yüksek hızlı bir ATM hattı üzerinden verir.
  • WiMAX : WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) 30-40 megabit/saniye veri hızına, 2011 güncellemesi ile sabit istasyonlarda 1 Gbit/s hıza çıkan kablosuz iletişimin dördüncü nesline ait bir kablosuz iletişim standartıdır.

Tüm servis portföyümüz için Servisler sayfamızı, tamamlanmış hizmetlerimiz için Referanslar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz